Genel

Dikmen Çilingir

12 Şubat 2021 » Genel »

Dikmen çilingir üzerinde çalışılacak alana asla zarar vermez. Teknik ekibimiz çok uzun yıllardır çilingircilik mesleğini icra etmekte, gerekli yetki belgelerine sahip kişilerden oluşur. Üstelik sürekli eğitimlerden geçirilerek alanda karşılaşabilecekleri her durum için hazırlanırlar.Son dönemde yazılı ve görsel basında evinizin kapısını emanet edeceğiniz çilingirin kendi semtinizden olması ve bulunduğu ilin Anahtarcılar odasına kayıtlı olması gerektiği yönünde doğru haberler yer almaktadır. Biz  Dikmen Anahtar olarak bağlı bulunduğumuz ve 0479 no ile üyesi olduğumuz Ankara Anahtarcılar Kilitçiler Ve Çilingir odası yönetim kurulu, Ankara büyükşehir belediyesi ile çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar neticesinde  önümüzde ki günlerde metro otbüsler gibi taşıtlarda güvenli çilingir çağırma konulu halkı bilinlendirme yayınları yapılacaktır.

Dikmen semtinin anahtarcısı olarak bir kaç bigi de bizim vermemiz gerekirse, evinize çilingir çağırmadan önce çilingir ile telefonla yaptığınız görüşme esnasında yetki belgesini de yanında getirmesini isteyebilirsiniz. Böylelikle eğer seyyar, kaydı olmayan resmi olarak çilingir bile olmayan şahıslardan birini aramışsanız yetki belgesi sunamayacakları için işi de almayacaklardır.
Lütfen Dikkat! Dikmen Öveçler ve balgat da kayıtsız olarak bina kapılarınıza hatta doğalgaz saatlerinize kadar etiket magnet yapıştırmak sureti ile resmi olarak kaydı bulunmayan 4 adet sözde çilingir bulunmaktadır. Lütfen kapınıza bırakılmış magnet ten çilingir çağırırken mutlaka yetki belgesi getirmesini haklı olarak talep ediniz.

Tıkla Ara!